• Monika Wielichowska Monika Wielichowska
  • Blog
  • Czytany 2285 razy
  • Galeria

UE...

Przywódcy państw Unii Europejskiej ponownie wybrali Donalda Tuska na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej. To wielki czas dla Polski i Europy. Polska zawsze będzie częścią Europy. Wybór ten pokazał, że zdajemy egzamin w Europie, zdajemy egzamin jako Polacy. Jesteśmy integralną częścią Unii Europejskiej. Czwartkowe głosowanie było tego potwierdzeniem. To co zrobili: premier Szydło, prezes Kaczyński i minister Waszczykowski - to jest wstyd dla Polski.

Zachowanie PiS w kwestii wyboru przewodniczącego Rady Europejskiej pozbawiło rząd resztek wiarygodności i resztek powagi na scenie europejskiej. Chęć utrącenia Polaka jest w PiS tak mocna, że są gotowi rozbijać Unię Europejską.

Cała ta sytuacja jest podyktowana "personalną krucjatą" Jarosława Kaczyńskiego przeciwko Donaldowi Tuskowi. Interes partii nie powinien jednak przesłaniać interesu narodowego. Rząd Beaty Szydło podjął walkę z góry skazaną na porażkę. Nikt racjonalnie myślący nie toczy bitew, które są z góry skazane na porażkę, nie traci resztek wiarygodności i powagi w UE. W dyplomacji szuka się wyjścia z twarzą z takiej sytuacji. PiS tego dziś nie robi. Wybór Donalda Tuska jest zgodny z polską racją stanu.

Dla przypomnienia.
To prezydent Lech Kaczyński negocjował traktat lizboński, w którym znajduje się zapis, że szef RE będzie wybierany w głosowaniu większościowym. Zgodził się na taką formułę.

Platforma Obywatelska w przyszłym tygodniu złoży w Sejmie wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec rządu premier Beaty Szydło. Działania rządu zaszkodziły polskiej racji stanu. Rząd skompromitował się na arenie międzynarodowej i doprowadził do izolacji Polski w UE. Rząd PiS rozbija jedność w Europie, szuka wrogów i piętrzy problemy. PiS prowadzi antypolską politykę zagraniczną. Wniosek o wotum nieufności daje szansę posłom PiS, żeby oprzytomnieli i przestali popierać szkodliwe pomysły, które proponuje rząd Beaty Szydło.

Platforma Obywatelska w pierwszy weekend maja zorganizuje wielką manifestację w Warszawie. Wspólnie z opozycją parlamentarną i pozaparlamentarną oraz Komitetem Obrony Demokracji będziemy demonstrować przeciwko złej reformie polskiej szkoły oraz niezależnością instytucjonalną i podmiotowością samorządu terytorialnego.
Już dzisiaj na manifestację zapraszamy wszystkie środowiska, dla których ważne są wartości europejskie, praworządność i obrona samorządu.

#7maja
#YESforTUSK
#TAKdlaTUSKA
#MonikaWielichowska
TAKdlaEUROPY
#UE

Galeria

View the embedded image gallery online at:
http://ww.monikawielichowska.pl/blog/item/574-ue#sigProId02e948af75
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 marzec 2017 10:09
(0 głosów)