Gabinet Cieni w Katowicach

W środę 19 września na Śląsku, w Katowicach odbył się Gabinet Cieni, a wiodące tematy były dwa.
Wykorzystanie funduszy europejskich przez samorządy i wyzwania polityki energetycznej.

Jeśli chodzi o wykorzystanie środków z #UE przez samorządy z obecnej jeszcze perspektywy, samorządy poradziły sobie znakomicie. A miały z czym sobie radzić 106 mld € pozyskanych przez rząd PO/PSL to efekt budowania koalicji, sojuszu i międzynarodowych porozumień.

To efekt mądrych decyzji i solidarności. Dziś jesteśmy w innej rzeczywistości. Rządzący prowadzą politykę dokładnej odwrotności. Nieudolność negocjacyjna, burzenie sojuszy, brak zaufania, łamanie praworządności, dyskredytowanie wspólnoty są na porządku dziennym, i to właśnie przełoży się sumę €, jaką Polska otrzyma na dalszy rozwój.

Już na starcie negocjacji Polska ma mniej o 23% na politykę spójności. A to zły prognostyk. PIS prowadzi centralistyczną i antyeuropejską politykę, jeśli się to nie zmieni (a raczej się nie zanosi , idziemy w kierunku #POLEXIT) to straci Polska, stracimy na tym wszyscy.

Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska z posłem Arłukowiczem i posłanką Beatą Libera-Małecką zainaugurowali akcję zbierania podpisów „Tak dla #invitro dla Dąbrowy Górniczej”.

#MonikaWielichowska
#Wielichowska
#GabinetCieni
#górnictwo
#energia
#Katowice
#Śląsk
#PolskamaPrzyszłość

(0 głosów)